Başlangıç > 21. yy kitap incelemeleri > “Öğren Yaşa Anlat” : Muhammed Alpkent

“Öğren Yaşa Anlat” : Muhammed Alpkent


Muhammed Aplkent Endüstri Mühendisliği lisans derecesinden mezun olup,  Yüksek Lisans derecesini Kişilik ve Liderlik konulu tez üzerinde çalışarak tamamlamıştır. TRT, Dünya Radyo da program sunuculuğu yapmış ve seslendirme çalışmalarında profesyonel olarak bulunmuştur. Hala özel bir kanalda ve radyoda kendini anlamaya yönelik programlar sunmaktadır. Kurucusu olduğu özel danışmanlık mekezinde hitabet, NLP ve liderlik eğitimi vermektedir.

Yazar Alpkent Öğren Yaşa Anlat kişiler için kendini yetiştirmenin üç vazgeçilmez modeli olarak sunuyor.  Sadece başarılı olmak isteyen okuyuculara başarı örnekleri ve yöntemleri anlatılmıyor bu kitapta… Yazar Alpkent ayrıca hayatlarında mutluluğu bulan, tatmin olmuş ve sevincini başkalarına taşıyan insanın ruh haline sahip olabilmek için fikirleri, destekleyici örnekleriyle okuyucularına aktarmaya çalışmıştır. Amaç ve gayesini bulan insan öğrenmek için gayret ederken, sorgulayıcı bir tutum içine girecektir. İnsanın kendine yönelterek çıkmaza girdiği en zor sorular, içinde yaşamın öncesi ve sonrası hakkında mantıksal cevaplar aranan sorulardır ancak insan önce kendini sorgular, bu şekilde önce kendini tanır, kişilik özelliklerini diğer insanları tanıyarak olgunlaştırır. Yazara göre insan evrendeki varlık sebebini öğrenir, yaşam sistemini tanır, öğrenmede bir amaç edinirse mutlu olur.

Maslow’un tanımına göre mutluluk yolunda insanlar arkalarında bir eser bırakmak isterler, bunu amaç edinirler. Yazar Alpkent bireyin diğerlerine bırakabileceği en iyi eseri bilinenlerin paylaşılması, yaşananların anlatılması ve tecrübelerin aktarılması olarak yorumlarken, bunun kalıcı öğrenmek için en uygun yol olduğunu belirtiyor.

ÖĞREN YAŞA ANLAT metodu; evrenin zekice tasarımının verdiği ilhamları fark etmede okuyucularına sade bir rehber oluyor.

Enes TOP     2010

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: