Başlangıç > 21. yy kitap incelemeleri > Sonsuzluk Yolculuğu: Dr.Muhammed Bozdağ

Sonsuzluk Yolculuğu: Dr.Muhammed Bozdağ

 

1967 yılında Trabzon da doğan Dr. Muhammet Bozdağı başarılı bir eğitim hayatının yanı sıra daha lise çağında yazılarını dergide yayınlamaya başlamıştır. Dr. Muhammet bozdağı ABD, Almanya gibi birçok ülkeyi ziyaret edip çalışmalara katılmış; bununla birlikte birçok seminer vermiştir. Dr. Muhammet Bozdağı Sonsuzluk Yolculuğu’nun dışında “Düşün ve Başar, Ruhsal Zeka, İstemenin Esası” adında ki kitapların yazarıdır.
Kitabı elimize ilk aldığımızda kapak resmi insanı bir an olsun hayal alemine gezintiye çıkarmakta ve Aynı zamanda kitabın tasarımı bakımından cazip bir görüntü sergilemektedir. Kitabın arka kapağında sorular yöneltmesi okuyucuda merak uyandırıyor.
Kitabın içeriği; Evrenin yaratılışı, Elest yurdu durağı, Dünya durağı, Kabir/berzah durağı; Kıyamet durağı, Diriliş sırat cehennem durağı ve Cennet durağı başlıkları altında toparlamış ve okuyucunun bu konular hakkında kısa bir bilgi sahibi olması için giriş metinleri yazmış.
Kitabın ön sözünde insanın dış dünyayla bağlantısı arttıkça ve hayatın zorlu merdivenini tırmanmaya başlayınca beynini kurcalayan sorular ve bu sorula cevap bulma çabası içine girmektedir. Yazar bu kitabı insanın arayışı içinde bulunduğu sorulara ışık tutmak ve bu yolculukta eşlik etmek için yazmıştır. Bu kitapta bilim ve tasavvuf bir arada işlenerek sade ve akıcı bir anlatım tercih edilmiştir
Dr. Muhammed Bozdağı kitabının bir bölümünde bedeni toprak olarak görerek ruhun beden ayrılacağını dile getiriyor. İnsanların öleceğini ama bunun bir yok oluş olmayıp sadece mekânda değişikliğin olduğunu dile getirmektedir. Ölümün bir yok oluş olmadığını aslında bir kavuşma olduğunu söylemektedir. İnsanın şuan içinde bulunduğu yaptıklarını gözden geçirmesini ve Yaratanın emrettiği gibi yaşaması gerektiğini ölüm gelmeden ölüme gitmeyi istemek gerektiğini söylüyor. İnsanın berzah yolculuğuna çıktığı zaman hayatı boyunca kendisini mutlu edeceğini düşündüğü şeyleri yapamamasına üzülmeyeceğini ancak ve ancak sonsuzluğa hazırlanmadan harcadığı hayat için üzüleceğini söylüyor.
Kitapta her insanın az veya çok kendisinden bir parça bulacağı ve kendini sorguya çekeceği bir kitaptır. Kitaptaki akıcılık ifade zenginliği ve merak uyandırması bakımından herkesin rahatça okuyabileceği bırakmak istemeyeceği ve hayata farklı bir perspektiften bakmasını sağlayacak bir kitaptır.

Abdülhamit Lüleci     2010

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: