Başlangıç > Yazarlar > Aslı Ünlü Kimdir?

Aslı Ünlü Kimdir?

 

03.01.1989 yılında İzmit’te doğdu. İlkokulu Antalya da okudu. Başarılı ve aktif bir öğrenciydi . 29 ekim ve 23 nisan da hep rol alır özellikle de halk oyunları ve bando takımında görev almıştır. Ortaokul 6.sınıfa başladığında ise voleybola merak salarak kursa gitti ve sonra da okul takımında smaçör olarak oynadı. Lisede de Akdeniz Üniversitesi’nin kulübünde yıldızlar takımında oynadı. Daha sonra rahatsızlığından dolayı bırakmak zorunda kaldı. Okulda en çok sevdiği ders matematikti fakat öğretmeniyle anlaşamadığı için MF’yi seçmek yerine İngilizcesinin de iyi olduğunu düşünerek  yabancı dil bölümünü seçti . Liseyi de okul ikincisi olarak bitirdi. Üniversite sınavında da babasının da fikirlerini dinleyerek Japon dili ve edebiyatını yazdı ve 2.tercihi olan Erciyes Üniversitesine yerleşti ve su an 3. sınıfta. Üniversite de 1.sınıfın yazında Amerikanın Wyoming eyaletinin Casper şehrine gitti. 3 ay Mc Donald ‘s da çalıştı. Sonraki 1 ay da

*Centennial Junior High School
*Kelly Walsh High School
*Casper College
*Mills’ teki Senior Center’da Türkiye’yi tanıtıcı konferanslar verdi ve hala Mills’in belediye başkanı Joe Dill ile de görüşmektedir.

Daha sonra döndüğünde 2 ay ney kursuna ve 6 aylık bilgisayar işletmenliği kursuna gitti ve sertifika aldı.  2.sınıfın baslarında da 18. Ankara Japonca konuşma yarışmasına katıldı ve A Grubu 1.si oldu yaz tatilinde de Hitachi firmasının sponsorluğu ile 2 haftalık Japonya gezisine gitti. Tokyo, Kyoto, Osaka, Hiroshima, ve Kushimoto ya gitme imkanı oldu. Ayrıca Hitachi’nin sahipleriyle tanıştı ve  toplantı ya katıldı. Dış işleri bakanlığına davet edilip   büyük elçilik siyasi ataşe olan Akifumi  Fukuoka bey le de tanıştı ve halen de irtibatlıdır. Şu anda da Yönetim Akademisi kursuna gitmekte ve ek olarak kitap incelemesi de yapmaktadır. Ayrıca yüzmeyi çok sever ve düzenli olarak yüzmeye gitmektedir.

Reklamlar
Kategoriler:Yazarlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: