Başlangıç > 21. yy kitap incelemeleri > “Büyük Düşün” : Donald J. Trump

“Büyük Düşün” : Donald J. Trump


Büyük düşün kitabının yazarı olan Donald J. Trump 1946 yılında New York’ta doğmuştur. Trump Kitabına verdiği isim gibi çocukluğundan itibaren büyük düşünmeyi ilke edinmiştir. Trump ilk işini bile büyük tutmuştur. Trump un büyük düşünmesi ve girişimciliği kısa zamanda “New York’u yenileyen adam” olarak ün salmasını sağladı.

Kitap ilk olarak tasarım yönünden incelendiğinde ön kapağın da Trump’un hırçın ve tuttuğunu koparan bir yapıda olduğunu açıkça gösteren resminin olması kitabı okumak isteyenleri daha bir motive etmektedir ve ayrıca kapak tasarımında sade bir tasarım tercih edilmiştir.

Trump kitabı içerik olarak; “Gereken şey sizde var mı? , Tutku, Temel içgüdüler, Şans yaratmak, Korku faktörü, İntikam, Büyük ivme, Gözünüzü toptan ayırmayın, Seni seviyorum şunu imzalayıver, Büyük düşünün, İşte ve hayatta ezip geçin” olmak üzere on bölüm altında toplamıştır.

Kitabın ön sözünde yazar trump kitap ve Bill Zanker hakkında kısa bir yazı yazmıştır. Bill Zanker’in işini sevdiğini bununda işinde başarılı olmasındaki en temel unsurlardan olduğunu ifade etmektedir. Trump işini sevmenin başarı için bir şart olduğunu dile getirmektedir.

Trump kitabının Korku faktörü Bölümünde hayatın kolay olmadığını dünyanın kötü ve acımasız olduğunu dile getirmektedir. Başarılı olduğunuz sürece insanların yanınızda olacağını ama başarısız olduğunuzda veya küçük bir sıkıntıyla karşılaştığınızda size yardım etmeyeceklerinden bahsetmektedir. Trump yıllar için de karşılaştığı birçok sadakatsizlik, güvensizliklerden dolayı insanlara da çok güvenmememizi söylüyor.

Trump un “Büyük düşün” kitabı bundan sonra küçük düşünmek istemeyenler için önemli ve yol gösterici bir kitap.

Abdülhamit LÜLECİ

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: