Başlangıç > 21. yy kitap incelemeleri > “Kobi Doktoru” : M.Rauf Ateş

“Kobi Doktoru” : M.Rauf Ateş

Kitabın içeriği; Girişim, Pazarlama, Markalaşma, Strateji, İnsan Kaynakları, Etkili Yönetim Biçimi üstünde sorularla pekiştirilmiş ve herkesin kolayca anlayabileceği dilde yazılmış.Kitap teknik terimlere boğan, ve sürekli şunu yapın yapmayın diyen bi kitap değil. Onlarca soru, yüzlerce tanıklık, çok sayıda yönetici ve iş adamının değerlendirmesinden süzülen konulardan oluşuyor.

Soruların ve yanıtların tamamı gerçeklik arzettiğinden okuyan yöneticiler veya yönetici adayları kitabı kendine daha yakın hissedecektir. İçeriğinde iş geliştirmek veya kalkınmak için kobilere özel mucizevi bi reçetesi elbette yok, fakat okumalarındaki fayda; problemin önceden tespit edilmesi hususunda vermiş olduğu şahane bilgilerin bizleri hata yapmadan yahut en az risk ile ilerlememiz için vermiş olduğu direktiflerdir.

İçerik haricinde inceleyecek olursak, kapak tasarımı basit bir arayüze sahip. Çok dikkat çekici kapağı yok fakat dolu bir içeriğe sahip olması artı yönlerinden biri.

Yazarın dili çok basit ve soru- cevap tarzında olduğundan dolayı ilgi çekmeyen soruları geçebilir, ilginizi çekenlerin üstünde durabileceğinizden dolayı kullanışlıda ayrıca.

Kitabın hedef kitlesi; devasa şirket yöneticilerinden ziyade KOBİ (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) lere yönelik. Örneğin, Kobilere CEO gereklimidir? Kobiler ne zaman profesyonel Genel Müdür almalıdırlar? tarzı sorulara cevap verdiğinden ötürü genel manada küçük ve orta ölçekli şirketlerin yöneticilerinin kaçırmaması gereken bi kitap.

Son olarak okurken dikkatimi çeken bir bölümünü paylaşmak istedim;

Dünyada ve Türkiye’de çok sayıda başarılı şirket var. “En Başarılı” olarak nitelendirilen bu şirketlerin ortak özelliği nedir?

  1. GÜÇLÜ AMAÇ PEŞİNDE OLMALARI
  2. GEREKTİĞİNDE TERK EDEBİLMELERİ
  3. DOĞRU MÜŞTERİYİ MEMNUN ETMELERİ
  4. HER ÇALIŞANIN AYNI ZAMANDA PATRON OLMASI
  5. LİDERLERİDE ÇALIŞANLAR GİBİDİR.

Kitabı okumanızı tavsiye ederim, gerçekten harika…

Ahmet Yasir DANACI

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: