Başlangıç > Hibeler > ICT PSP 2011 Yılı Çağrısı Açıldı

ICT PSP 2011 Yılı Çağrısı Açıldı

Avrupa Birliği Rekabet Edilebilirlik ve Yenilik Çerçeve Programı (CIP) altındaki üç alt programdan biri olan ve yedi yıllık dönem için yaklaşık 730 milyon Avro bütçeli Bilgi ve İletişim Teknolojileri Politika Destek Programı’nda (ICT PSP), Avrupa Birliği’nin 2020 yılına kadar uygulayacağı Avrupa için Sayısal Gündem (Digital Agenda for Europe) stratejisinde belirlenen politika alanları ve öncelikleri dikkate alınarak, rekabetçi ve geliştirilmesi, bilgi ve iletişim teknolojilerinin (BİT) topluma yaygınlaştırılması ve etkin kullanımının sağlanması amaçlanmaktadır. Bu çerçevede, elektronik hizmetlere erişimin sağlanması, kamu-özel sektör işbirliğinin desteklenmesi, BİT kullanılan hizmetlerde kalite ve etkinliğin arttırılması amacıyla birlikte çalışabilirlik ile BİT tabanlı yenilikçi hizmetlerin uygulanmasını esas alan ve BİT’in kullanımıyla bilgi toplumu politikalarının uygulanmasına destek olacak projelerin geliştirilmesi öngörülmektedir.

Tema 1: Düşük Karbon Ekonomisi ve Akıllı Hareketlilik için BİT
Tema 2: Sayısal İçerik
Tema 3: Sağlık ve İçerme için BİT
Tema 4: Yenilikçi Devlet ve Kamu Hizmetleri İçin BİT
Tema 5: İnternet Tabanlı Hizmetler için Açık Yenilik

2011 Yılı Çağrısının 01 Mart  2011 tarihinde açılmıştır ve 1 Haziran 2011 tarihine kadar başvuruları alacaktır. Geçtiğimiz yıllardaki çağrılarla kıyaslandığında, bu seneki proje başvurularının daha kısa bir süre zarfında sonuçlandırılması gerekmektedir. Bununla birlikte, halihazırda yayımlanmış olan taslak İş Programının önemli ölçüde değişmeyeceği beklenmektedir. Bundan dolayı, ülkemizin 2011 Yılı Çağrısından en üst düzeyde istifade etmesi için, konsorsiyum oluşturma çalışmalarına bir an önce başlanması uygun olacaktır. ICT PSP Programı kapsamında yapılacak çalışmalarda kullanılmak üzere, içinde Programla ilgili genel bilgilerin ve 2010 Yılı Çağrısında yeterli puan alan projelerde ülkemiz adına yer alan tarafların hazırlık, başvuru ve değerlendirme süreçlerine ilişkin tecrübelerinin yer aldığı tanıtım kitapçığı Ek’te yer almaktadır.

Ayrıca Programla ilgili çağrı dokümanlarına, güncel bilgilere ve proje önerilerinehttp://www.bilgitoplumu.gov.tr/ictpsp.aspx internet adresinden erişilebilmektedir.

ICT PSP Programı kapsamında yapılacak çalışmalarda kullanılmak üzere, içinde Programla ilgili genel bilgilerin ve 2010 Yılı Çağrısında yeterli puan alan projelerde ülkemiz adına yer alan tarafların hazırlık, başvuru ve değerlendirme süreçlerine ilişkin tecrübelerinin yer aldığı tanıtım kitapçığa aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

http://www.bilgitoplumu.gov.tr/Documents/4/Yayinlar/100127_ICTPSP2010.pdf

Kaynak: DPT Müsteşarlığı, Bilgi Toplumu Dairesi Başkanlığı

 

Reklamlar
Kategoriler:Hibeler Etiketler:,
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: