Başlangıç > Bilişim Haber > New Energy Husum, Mart ayında gerçekleşecek

New Energy Husum, Mart ayında gerçekleşecek

“İleriye bak! İleriyi düşün!” sloganıyla yola çıkan New Energy Husum’un 7.’si, 17- 20 Mart tarihleri arasında gerçekleşiyor. Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımında uluslararası bir ticaret fuarı olan New Energy Husum’un odak konularını; solar enerji, biyoenerji, jeotermal enerji, küçük ölçekli rüzgâr türbinleri, elektrikli araçlar, enerji tavsiyeleri, yeni yapılarda enerji tasarrufunu sağlama yolları ve finansal tavsiyeler oluşturuyor.

Almanya, Avusturya, İsviçre, Danimarka, Finlandiya, İsveç, İspanya, Litvanya, Hollanda, İngiltere, Kore, Hindistan, ABD ve Çin’den katılımcılar, yenilenebilir enerjinin tüm alanlarındaki kullanımına ilişkin yeniliklerini sergileyecek; 14 ülkeden 250 katılımcı yenilenebilir elektrik ve ısı jeneratörü konularında geliştirdikleri en son ürünlerini sunacak.

New Energy Husum’un bu yıl ki özel konusu ise “Küçük ölçekli rüzgâr türbinleri”…

Küçük ölçekli rüzgâr türbin sektöründen 50’nin üzerinde uluslararası katılımcının bulunacağı çeşitli konuşma ve sunumlar 4 gün boyunca sürecek.

Ayrıca bu sene “Küçük Ölçekli Rüzgâr Türbinleri Zirvesi”, Dünya Rüzgâr Enerjisi Birliği (WWEA) ve Alman Rüzgâr Enerji Birliği (GWEA) ortaklığıyla 17- 18 Mart tarihleri arasında 2. kez gerçekleştirilecek.

4 gün boyunca 4 ayrı konferans odasında çeşitli hedef kitleler için düzenlenecek günlük bilgilendirme etkinliklerinde, kendi evlerini inşa edenler için finansal ve enerji kullanımına ilişkin pratik öneriler sunulacak. Bunun yanı sıra iş yeri sahipleri de iş yerlerinde enerji verimliliği ölçümleri yapmayı öğrenebilecek. Etkinlikte, küçük çaplı rüzgâr türbinlerinin uluslararası ve yerel pazardaki önemine ilişkin tartışma ve bilgiler de yoğun olarak yer alacak.

Fuarın diğer bir özel konusu da “Elektrikli araçlar ve yenilenebilir enerji”… NCC Kongre Merkezi’nde modern elektrikli araçların sergisi yapılırken fuar girişinde bu araçların bazılarıyla test sürüşü yapılabilecek.

17,000 ziyaretçinin katılması beklenen New Energy Husum hakkında ayrıntılı bilgiye www.new-energy-husum.de adresinden ulaşabilirsiniz.

alıntıdır(http://www.erciyesteknopark.com)

 

Reklamlar
Kategoriler:Bilişim Haber Etiketler:
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: